PGS,
Der var godt nok en som skrev det til mig på et tidspunkt, så jeg har været inde og lure på den mx5 klub side der

Sidst jeg var derinde stod der dog intet om næste træf, men 8. juni er lige præcis et par dage før jeg tager til DK igen, så mit kamera og jeg skal helt sikkert ud til Qawra den dag - det er i øvrigt i den by vi spiser aftensmad flere dage om ugen alligevel
Desværre er det ikke et decideret træf, men nærmere bare at de mødes 1 gang om måneden og kører en tur sammen, så har kun en halv times tid derude, plus hvis jeg da eventuelt tager Poloratien og følger efter
\"We'll be meeting at 9.30AM in front of Fra Ben in Qawra.
We will be leaving at 10.00AM SHARP.\"
Har skam også været inde og lure lidt hvad en NA'er koster hernede, og det er dælme ikke for børn - næsten samme pris som i DK (Malta er vist også næstdyrest med bilafgifter i EU, efter DK)
... der holder dog en mx5 cirka 100m fra hvor jeg bor, lige ved indkørslen til det her område, så den ser jeg tit (og savler lidt af):
